Flavius Stoican a rupt blestemul numit Viitorul

Flavius Stoican a rupt blestemul numit Viitorul şi a obţinut, vineri, primul succes în faţa lui Gică Hagi, chiar la Ovidiu. Şi ce victorie! Un 1-0 obţinut pe final, care netezeşte drumul Iaşiului spre o nouă prezenţă în play-off.

După patru eşecuri în sezonul trecut şi două în actuala stagiune în faţa lui Hagi, Iaşiul lui Stoican a reuşit o dulce răzbunare în faţa Viitorului şi aşteaptă următoarele meciuri ale rundei de pe locul 6. Unicul gol al unei partide cenuşii, cu puţine faze de poartă şi două eliminări a fost marcat de spaniolul Boris Garros, din penalty, în minutul 85.
Prima repriză a fost una anostă, miza întâlnirii punându-şi amprenta pe calitatea jocului, dovadă şi lipsa şuturilor pe spaţiul porţii în primele 45 de minute, scrie prosport.ro